23. veebruar 2013

Raamat

Huvitav, et ma alles nüüd avastasin, et on ilmunud selline raamat nagu "Silmade tervendamine Hiina meditsiini abil". Leidsin selle raamatukogust ja loomulikult lugesin läbi.

See raamat ei käsitle mitte niivõrd lühi- ja kaugnägelikkuse korrigeerimist, kuivõrd degeneratiivsete silmahaiguste nagu makulaarse degeneratsiooni, pigmentoosse retiniidi või diabeetilise retinopaatia ravi. Kõigepealt tutvustatakse traditsioonilist Hiina meditsiini, haiguste diagnoosimist ja nägemisnõrkuse põhjuseid. Seejärel tutvustatakse erinevaid ravivõtteid nagu akupunktuur, moksibutsioon, Hiina taimravi, akupressuur, silmaharjutused, qigong jt. Antakse ka konkreetsed taimravi retseptid koos koostisosade ja doosidega. Iseasi muidugi kuidas nende taimede kättesaadavusega siinmail on. 

Hiina meditsiini järgi on silmad "maksa väravad" ning neid juhib maks. Sellest ma olen vist ka kunagi varem kirjutanud, aga ega kordamine liiast ole. Ühesõnaga, silmad on maksa seisundi peegeldaja ning kui silmad on haiged, siis tuleb maksa tasakaalustada. Et aga selle põhjused omakorda võivad olla erinevad, siis ilma hea Hiina meditsiini sptsialistita on raske kindalaks teha, kas maks on kuiv, kuum, nõrk või niiske ja vastav raviskeem leida.

Nüüd aga silmaharjutused sealt raamatust:


  • Ettevalmistus. Istu või lama, lõdvestades meele ja keha. Hinga mõned korrad sisse ja välja ja vabasta end segavatest mõtetest.
  • Lõpmatuse ringid. Liiguta silmi lõpmatuse märgi \infty kujuliselt.  Tee seda mindlasti mõlemat pidi, kumbagi kümme korda. Hinga loomulikult. Kujutle kuidas silmadesse voolab rohkesti energiat ja verd.
  • Akupressuur. Suru kummagi põidlaga punktile mõlema silmakoopa sisemises ülaservas (luu peal). Keskendu surumise ajal täielikult neile punktidele. Sissehingamise ajal suru tahapoole, väljahingamise ajal vajuta kergelt silmamunadele. Peaksid silmades tundma küllaltki tugevat pakitsust või venitust. 
  • "Silmade pesemine". Sule kergelt silmad. Hõõru kummagi käe nelja sõrme vastamisi, kuni need soojenevad. Seejärel hõõru silmi suunaga sisenurkadest väljapoole, kolmkümmend korda. Keskendu pigem kätele, mitte silmadele.
  • Lõpetamine. Sule silmad ja puhka mõni hetk pärst nende harjutuste sooritamist. Kujutle, et sul on selged ja terved silmad.
  • 22. veebruar 2013

    Esoteeriliselt III: nõid Nastja

    Nõid Nastja arvamised noppisin välja "Nastja tarkuste raamatust", autor Kristiina Genno. 

    Kust tulevad haigused?
    Kõik haigused tulenevad närvidest ja valedest emotsioonidest.
    Tervist tuleb kaitsta ja anda organismile emotsioonidest puhkust.
    Kui lastel on kodus midagi, mida nad ei taha näha või kuulda, tekivad neil  tihti probleemid kõrvade või silmadega. Kui nad on sageli vanemate tülide tunnistajaks, hakkavad neil valutama kõrvad või halveneb nägemine.
    Nastjagi tõdeb, et inimese silmad on algselt loodud kaugele vaatamiseks, aga mida aeg edasi, seda vähem me vaatame kaugemale ja rohkem lähemale, mistõttu nägemine muutub järjest halvemaks. Ta räägib, et temal ei ole kunagi olnud vajadust prillide järele, kuna teeb regulaarselt nägemisharjutusi ja tema nägemine on seni olnud korras. Aga oma abikaasa kasuisal aitas ta nägemise tagasi saada kuue lihtsa silmaharjutusega, mida aitas tal teha iga päev.

    Harjutused peaks üsna tuttavad ette tulema, väikeste variatsioonidega, või kuidas?
    1.  Vali välja kaks objekti, üks mis asub pisut kaugemal kui käeulatuses ja teine, mis on roheline ja asub kauguses. Näiteks vaata kordamööda lähedal asuva maja numbrit ja kaugemal asuvat puud. Ära kiirusta, silmitse rahulikult kõigepealt üht, siis teist. Anna silmadele mõni hetk aega harjuda.

    2.  Joonista silmadega mõtteline ring. Võid ette kujutada kella numbrilauda. Tähtis on, et numbrilaud oleks kuldne ja et ring oleks päripäeva. Jälgi, et sa ei teeks ringile kuskile sakke sisse. Tee pigem aeglaselt ja hoolikalt, eriti seal, kus sakid sisse kipuvad tulema. Pidevalt harjutades ja ringi lihvides paraneb kogu organismi talitlus.
    3. Vaata enda ette ja siis liigu mõtteliselt pilguga poolkaares üle pea oma kukla taha. Pea ei liigu pilguga kaasa, vaid jääb kogu harjutuse ajal samasse asendisse. Siis liigud poolkaares uuesti kukla tagant ette tagasi. Edasi korda sama harjutust, aga siis liigub pilk eest alla, lõuast mööda ja poolkaares altpoolt kukla taha. Ja uuesti tagasi. Nüüd vii pilk eest paremale, justkui piiluksid oma parema kõrva taha. Ja tagasi. Ja siis vasema kõrva taha ja tagasi.
    4. Joonista paberile kaks nelja tiivaga liblikat. Üks liblikas võiks olla A4 paberi suurune. Nummerda esimese liblika tiivad, alustades alumisest vasakust, millele märgi number üks. Ülemisele paremale märgi number kaks. Alumisele paremale kolm ja viimaselt number neli. Teise liblika tiivad nummerda vastupidi, alustades alumisest paremast. Võta ette esimene liblikas ja hakka numbrite jrjekorda järgides silmadega mööda liblika tiivaääri liikuma, joonistades silmadega liblikaid. Korda harjutust kümme korda ja siis võta ette teine liblikas. Nüüd korda harjutust vastupidises suunas samuti kümme korda.
    Kui veidi harjutada, siis pole varsti enam joonistatud pilti vaja. Kui suudad harjutust sooritada ilma pildita, suurenda liblikate suurust. Liblikas võib olla isegi ühe toaseina suurune - mida suurem seda parem. Pead ise kontrollima, et suudaksid kõik jooned täpselt välja joonistada.
    5. Ka järgmise harjutuse juures võid vajadusel alustuseks appi võtta paberi ja pliiatsi. Joonista paberile suur külili kaheksa ja hakka silmadega liikuma mööda selle külgi. Eriti hea on, kui suudad selle oma silmade ette manada terve majaseina suurusena ja siis pilguga hoolikalt mööda ettekujutletavaid jooni liikuda. Ära kiirusta ega kurna liialt silmi. Piisab kui teed kümme korda.
    6.  Hõõru käsi, peopesad vastakuti, tugevasti kokku. Hõõru kolmkümmend sekundit, kuni tunned, et peopesadesse kontsentreerub energia ja pihud lähevad kuumaks. Aseta käed päikesepõimikule. Selle harjutusega anname endale energiat juurde. Seejärel lase nägu aeglaselt alla, et energia läheks silmade juurde. Sule õrnalt silmad, ripsmed ei tohi puudutada põski. Seda harjutust tuleb sooritada pimedas toas ja kinnisilmi. Sa tunned kohe, et kätelt tuleb energia silmadesse. See lõdvestab ja tekitab meeldiva tunde. Kui käed ära võtad, ära ava silmi järsult, vaid pikkamööda. Kõik liigutused on sujuvad.
     Harjutused aitavad ka neid, kel silmadega probleeme ei ole - nende nägemise saab veel paremaks muuta.
     Ei ole vaja teha ilmtingimata kõiki kuut harjutust. Tähtis on, et harjutusi tuleb teha regulaarselt viis minutit päevas, kuid tuleb olla kannatlik, sest tulemusi on oodata alles kuu või kahe pärast.

    21. veebruar 2013

    Esoteeriliselt II: Aigar Säde vaegnägemisest

    Jätkan eelmise postituse lainel. Seekord Aigar Säde arvamused tema kirjatüki põhjal.

    Lühinägeliku kohta arvab sedasi:
    Kui ta ei taha näha kõrgeid, üllaid ja ülendavaid eluideaale, sest need on pidevalt purunenud, klammerdub ta materiaalsetesse hüvedesse. Ta näeb ideaalselt teisi ümbritsevaid inimesi (ennekõike teiste vigu) ja oskab neid oma tarbeks ära kasutada. See on ühepäevaliblika mentaliteet. Ta kardab teha kaugeleulatuvaid ja laiaulatuslikke otsuseid, seega ei huvita teda oma tegemiste tagajärjed. Selle tulemusena annab inimene oma silmadele käsu näha vaid pisiasju, mida ta on võimeline valitsema.
    Kaugnägelikkuse kohta:
    Mida vähem talub inimene survet teiste inimeste poolt, seda rohkem tekib tal soov oma probleeme lahendada vaimsete vahenditega. Mida rohkem ennast teistest inimestest isoleeritakse, või ennast teiste poolt isoleerida lastakse, seda rohkem kasvab surve väljastpoolt ja seda vähem tahetakse pisiasju näha. Mida „vaimsem“ ehk jumalakartlikum on inimene, seda madalamad, pisemad ja tühisemad tunduvad teised inimesed.
    Veel:
    Kõõrdsilmsus tekib usaldamatusest või liigsest usaldusest.

     

    20. veebruar 2013

    Esoteeriliselt I: Luule Viilma silmade probleemidest

    Tuli mõte teha üks põige nõidade ja sensitiivide lainele ja vaadata üle, mida nad nägemisprobleemide kohta on arvanud või mis nõu annavad. Ehk leiab midagi kasulikku või järelemõtlemist väärivat. Keda see teema ei kõneta, võib vabalt paar järgmist lugu vahele jätta.

    Alustaks Luule Viilmast, kes õpetas, et kõik hädad ja haigused tõmbame me ise vale mõtlemisega enale ligi. Nägemisprobleemide kohta on ta arvanud nii mõndagi:
    Silmanägemise vähenemine on enesehaletsuse paikne tagajärg, mis tekib sellest, kui teete elevandist sääse. Mida rohkem võtate üldist isiklikult, seda rohkem on see Teile pinnuks silmas ja seda vähem näevad Teie silmad oma ninast kaugemale.
    Lühinägelikkuse põhjuseks on hirm kaugele vaadata. Tal on hirm tuleviku ees, mis ärritab ja vihastab. See on noortele iseloomulik nägemishäire. Kui kellelegi öeldakse, et ta ei näe oma ninast kaugemale, siis see viitab egoismile ja on eriti solvav. Mida parem tahab noor inimene olla, seda vähem ta tunnistab, et tal ei ole elulises mõttes kaugelenägemise oskust ja seda lootusetum on tema miinusprillide miinuste vähenemine.
    Kes on kaugelenägelik, see on oma hea sooviga üle pingutanud. See on tahtmine näha kaugele ehk tahtmine saada kohe palju ja suurt, aga ei taha näha vähest ja väikest. Elus peab õppima kõigepealt pisiasjadest rõõmu tundma, siis võib elu sellele inimesele suured asjad usaldada. Teistelt, sealhulgas riigilt, oma tuleviku kindlustamise nõudmine hävitab nägemise, kui see inimene ei näe, et kõigepealt peab igaüks ise oma elu heaks tegema.
    Vananemisega seotud nägemise kaotus on seotud tahtmatusega näha elu häirivaid pisiasju. Vananedes tahab inimene näha, et on midagi suurt ja asjalikku elus teinud või saavutanud. Kui ta ei mõista, et elu algab pisiasjadest, mis on sama tähtsad kui suured, sest ilma üheta ei ole teist, ja hakkab vihkama pisisegajaid, siis need pisiasjad takistavad teda üha enam. 
    Ema enesehaletsus ja ema pärast haletsemine tekitavad lapsele lühinägelikkuse ehk kaugelenägemise häired. Kui ema mängib märtrit, kes kannatab isa pärast ja laps võtab seda tõena, siis laps ei tahagi meeste maailma näha ja ta ei näe ei kaugele ega lähedale.

    Silmalihaste tundlikkus langeb iseenda tuimaks tegemisest selle suhtes, mida ei taheta näha või mida häbenetakse vaadata.

    Täielik tahtmatus oma lähedasi näha ei lase lähedale näha. Kõigepealt on see alati vanematega seotud probleem.
    Kui tahtmine näha, et hea olla ja mittetahtmine näha, et hea olla võistlevad omavahel, siis silmades on pinge.
    Silmade kuivamine on häbi näha.
    Läätse lubjastumine ehk hallkae tekib siis, kui inimene tahab olla kurvastavatest pisiasjadest kui elu pinnapealsetest asjadest üle. Mida kindlam ehk jäigem inimene oma maailmanägemise õigsuses on, seda lootusetum on tema hallkae prognoos.
    Silmapõhjade lubjastumine tekib siis, kui inimene kurvastab oma elu põhjapanevate kui äärmiselt oluliste asjade pärast, mis tegelikult ongi olulised, aga tahab sellest kurvastusest mehiselt üle olla. 

    Lumevalgus

    Tänane lumine ilm on selline eredalt valge, et lausa pimestab. Päikest küll ei paista ja taevas on hall, aga valgus on nii ere ja värske puhas lumi võimendab seda veelgi. Silmadel on kohe nagu natuke valus. Selle eest on nägemine mul jälle hea. Esialgu ma ei saanudki aru, milles probleem on, tundus nagu oleksid läätsed äkitselt liiga kangeks saanud :) Alles mõne aja pärast taipasin, et täna selline teistsugune valgus.  
     
    Muidu võtan siin hoogu, et ikka silmaarstile minna. Prille oleks vaja. Nõrgemaid. Seni olen küll ilma hakkama saanud, aga näiteks praegu on veidi nohu kallal ja teatavasti on siis silmad õrnemad, sel ajal ei soovitata läätsesid kanda. No ja siis ma olen siin dilemma ees, kas kanda ikkagi läätsesid või panna ette nüüd juba liiga tugevaks saanud prillid, millega silm harjub taas kiiresti ja siis on kogu mu vaev ja aeg maha kantud. Mnjah... hetkel piinan silmi ikkagi läätsedega.
     
    Üks hea inimene soovitas isegi üht silmaarsti, kes õpetab ka silmaharjutusi. Võtsin ühendust ja rääkisin telefonitsi, aga aeg jäi veel kokku leppimata. Las settib veidi veel. Üks mõte jäi meie vestlusest küll natuke piinama. Ma nimelt küsisin, kas ma saaks silmakontrolli ilma prillide ostmise kohustuseta. Seda ei saavat, sest nad ei aktsepteeri seda, et prilliretsept on kirjutatud ühes kohas ja prillid valmistatakse teises kohas. Et siis nagu pole selge, kes vastutab. Võibolla ma torgin vales kohas, aga miskipärast jättis see mulje, et Eesti silmaarstid ei usalda üksteise tööd. Kummaline, või kuidas?
     
    Miks ma sellist asja üldse küsisin? Põhjus väga lihtne - ma loodan, et ma harjutan end neist prillidest kiiresti välja ja seega ma ei taha sinna alla suurt summat panna. Silmaarsti tahaks normaalset, kes ei õienda, aga prillid ostaks kõige odavamad. Vaatasin isegi Zenni Optical kodulehte, kust saab prillid posti teel tellida. Hinnad on alates $6.95 ja selle hinna sees on raamid koos ühevaatelise klaasiga. Saatmiskulud muidugi lisanduvad. Huvi pärast saatsin sinna meili küsimusega, palju Eestisse saatmine maksab.

    12. veebruar 2013

    Harjutamisest

    Nädala tabelit pole ma rohkem viitsinud siia postitada ja otsustasin, et jätan selle ära. Ei see hoia mind sugugi rohkem distsiplineeritud, see on ikka mingi sisemine vajadus, mis hoiab asjaga tegelemas. Hiljuti tekkis mul selline suur sisemine soov rohkem harjutada, nüüd lasen korralikult hooga iga päev. Tihtipeale teen oma silmaringid valgusfoori taga oodates, samal hetkel ju kirja ikka ei pane. Selge see, et siis ma ju läätsesid silmast ära ei võta, kuigi parem oleks harjutada ilma. Õhtul kodus teen ilma ka. Teen ikka enamasti need silmaringid ja üles-alla, paremale-vasakule ja muudpidi liigutused. Endiselt on mu lemmik ninaots-punkt kaugemal, kas siis seinal või aknast väljas õues. Palming ei meeldi ja kipub ajal ära jääma. Ei teagi kohe, ei leia nagu sellist mugavat asendit, kus oleks hea käsi silmadel hoida.
     
    Veel tuli meelde ja olen tegelenud harjutusega, mida Angart nimetas tuleb-ja-läheb-harjutuseks. Selleks tuleb selge nägemise tsoonis hoida mingit eset mingi teksiga, näiteks kasvõi reklaamtekstiga pastakat. Liigutada eset aeglaselt eemale, kuni tekst ei ole enam loetav ja seejärel jälle tagasi. Võib ka üles-alla ja muus suunas. Eset tuleb jälgida silmadega, pea jääb paigale. Põhimõtteliselt tromboonimängimise harjutuse sarnane.

    Väljas liikumist olen ka korrapäraselt harrastanud - vähemalt kolm korda nädalas. Loen sinna hulka tempokad jalutuskäigud ja kepikõnnid ja olen suutnud sellest kolmest korrast nädalas ka kinni pidada. Enamasti saab isegi rohkem. Tänagi oli nii mõnus ja ilus ilm, sai kohe mitu pikka tiiru metsa all tehtud.



    10. veebruar 2013

    Kodulehe uudised

    Aegajalt ma vaikselt täiendan ka oma teist kodulehte. Viimati sai lisatud harjutuste kompleksid ja kujundatud ümber lugemisnurgake. Aegamööda see leht täieneb veelgi, mõtteid ja plaane on juba omajagu.

    Viidete alla lisasin Antonia Orfieldi artikli, kus ta kirjeldab seda, kuidas tema lühinägelikkusest jagu sai. Ma otsin ikka ja jälle konkreetsete inimeste konkreetseid lugusid sellest, kui kaua võtab nägemise kordasaamine aega. Sest mulle tundub, et mul läheb kole kaua aega selle asjaga. Või siis olen kole kärsitu. Kui nüüd asjale teisest küljest vaadata, siis peaks ju vaatama ka seda, kui kiiresti nägemine halvenes. Mulle tundub, et mul toimus see umbes kiirusega üks diopter aastas, või midagi sellist. Peaks kõik vanad prilliretseptid kokku koguma, saaks parema ülevaate, aga mul pole neid enam alles. No ühesõndaga, kui halvemaks läks 1D aastas, siis paremaks hetkel läheb ju ka enamvähem samas tempos.

    Tagasi artikli juurde. Autor kirjeldab värvikalt, kuidas tema maailm muutus ta silmade ees aina kitsamaks ja lamedamaks, mida tugevamaks muutusid prillid. Kuidas ta prillidega võis näha leherootse eemal kasvava puu lehtedel, kuid ei suutnud tajuda, kui kaugel see eemal on. Kuidas ta niimoodi ajapikku prillide tugevnedes kaotas ruumi sügavuse tunnetuse. Ükski asi, mida ta nägi, ei asunud seal, kus ta arvas seda asuvat, vaid hoopis kas kaugemal või lähemal. Püüdsin meenutada enda kogemusi, aga päris nii hulluna ma oma maailma küll ei kirjeldaks. Jah, prillid moonutavad, eriti klaasi ääred, mis muudavad ruumi kumeraks, seetõttu tuleb alati pea keerata otse vaatamise suunas. On tõesti juhtunud, et trepist käies, juhul kui otse jalge ette ei vaata, teevad jalad kummalisi samme, sest aste ei ole päris seal, kus paistis. Aga muidu ma vist harjusin ära selle asjaga.

    Edasi kirjeldab autor oma teekonda nägemise taastamisel. Alustades ligi -4-st kulus tal kokkuvõttes selleks 7 aastat, millest vaid viimased kuus kuud tegi sihipäraseid harjutusi. Enne seda kasutas ta vaid järjest nõrgemaid prille, ajapikku nendega kohanedes. Lisaks jälgis oma toitumist, töökoha valgustatust, pööras tähelepanud õigele kehaasendile ning tegi regulaarseid jalutuskäike õues.

    6. veebruar 2013

    Aukudega prillid

    Facebookis jagatakse agaralt üht artiklit aukudega prillide kohta, kus väidetakse, et need treenivad silmalihaseid. Natuke tahaks sel teemal kobiseda, kuna artiklis on mõningaid ebatäpsusi. Loodetavasti ei ole ebatäpsuste põhjuseks vaid soov iga hinna eest oma kaupa reklaamida, on ju lõpus ka müügipakkumine.

    Kõigepealt tahan ära märkida, et ma olen selliseid prille ise proovinud juba aastaid tagasi ja võin kinnitada, et läbi nende vaadates oli pilt ikka üllatavalt palju selgem küll.

    Aukudega prillid ei ole mitte värske leiutis, vaid neid turustati  laialdaselt USA-s juba 1950-aastatel. (Inglise keeles nimetatakse neid pinhole glasses, juhuks kui on soovi lisainfot googeldada). Enamasti antakse tänapäevaste aukudega prillide leiutaja au aastatel 1575-1650 elanud jesuiidi preestrile, astroloogile ja füüsikule Christoph Scheiner'ile, kes uuris muuhulgas ka silma ehitust ja tööpõhimõtet. Tegelik leiutamise aeg jääb ilmselt palju varasemasse aega, väidetavalt on juba ajast enne meie ajaarvamist Hiinast pärit käsikirjades kirjeldatud selliste aukudega prillide tööpõhimõtet.

    Tegemist on siis prillidega, kus klaasi asemel on läbipaistmatu plastmass, mis on tihedalt väikesi augukesi täis. Tööpõhimõte on sarnane  nõelasilmakaamerale, mis samuti tavapärast läätse terava kujutise saamiseks ei vaja.

    Selliste prillide plussiks võib lugeda, et nad võimaldavad silmalihastel puhata, silm ei pea ise nägemiseks tööd tegema. Augukesed lasevad läbi vaid peenikese, otse reetinale suunatud valguskiire, võimaldades piiramatu sügavusega fookuse ning blokeerivad enamuse ülejäänud valgusest, kaotades valguse dispersiooni sarvkestas, mis muidu  kujutise hajutaks. Seetõttu on objektid fookuses ka siis, kui silm korralikult ei teravusta. Seega siiski prill ise silmalihaseid ei treeni. Kui just  mitte möönda, et puhkus on treeningu oluline osa. Miinusena tuleks nimetada seda, et nad blokeerivad suure osa valgusest (maailm paistab liiga pime) ning piiravad oluliselt perifeerset vaatevälja.

    Ise ma pikemalt aukudega prille kasutanud ei ole, seega rohkem ei kommenteeri ka. Kui leian mõne asjaliku uurimuse, siis kirjutan sellest kindlasti. Seniks aga jagage oma kogemusi - kuipalju abi olete saanud?

    Huvilistele pakutakse aukudega prille erinevas stiilides, disain jälgib sageli moodsate päikeseprillide trende. On saada ka selliseid, millel aukudega "klaasi" ees on läbipaistev kerge peegliefektiga plastklaas, et peita aukudega osa. Sellised prillid jätavad üsna tavalise päikeseprilli mulje.

    4. veebruar 2013

    Uued läätsed

    Täna tundus, et läätsed on juba "liiga head". Tellin kohe uued ja 0.25 senistest nõrgemad. Mulle kohe meeldib läätsed.com-st tellida, sest nad saadavad alati ühe kommi ka kaasa. Nii meeldiv  :)

    2. veebruar 2013

    Silmad korda 30 päevaga?

    Aeg-ajalt tuleb mulle küsimusi stiilis - "leidsin internetist raamatu (DVD, programmi), mis lubab, et silmad saab korda 30 päevaga, mis sa sellest arvad?" Selliste materjalide reklaame on internet täis.

    No mis ma siis sellest arvan? Arvan seda, et see materjal sisaldab näpunäiteid silmade treenimiseks ja eluviisi muutmiseks, mis tegelikult on väga kasulikud. Veel arvan seda, et 30 päevaga saavad silmad korda vaid vähesed, peamiselt need, kelle nägemine on vaid kergelt korrast ära, võibolla nad isegi ei vaja veel prille. Teistel läheb kauem. Mitte et see programm ei töötaks või ma alahindaksin inimeste tahtejõudu ja raudset distsipliini, vaid püüan siin jääda kahe jalaga maa peale. Jah, tõesti, ka imesid juhtub. Ja võibolla just sinuga. Aga see sõltub sinust endast.

    Kas ma soovitan sellist materjali osta? -  Jah ja ei. Jah sellepärast, et olen isegi ostnud nii tavalisi raamatuid, kui reklaamitavaid e-raamatuid. Ikka selleks, et oma teadlikkust suurendada ja saada rohkem infot ja paremaid näpunäiteid. Ei sellepärast, et nad kordavad üksteist, pimesi e-raamatut ostes ei tea kunagi, kas ikka on originaalne materjal või koopia millestki, mis juba olemas. Ja ka sellepärast, et põhimõtteliselt on kogu vajalik info ka tasuta saadaval, silmade ja nägemise parandamisele pühendatud lehekülgi on ju tuhandeid.


    Selline oli reklaampilt
    Nüüd aga üks väike ahvatlev pakkumine - jagan tasuta üht e-raamatut, mille omale soetasin (maksis vist $29.90). Ütlen ausalt ära, et mulle valmistas see raamat väikese pettumuse, kuna ta oli liiga elementaarne. Aga mõnele võibolla just sobib. Lisaks annab pildi sellest, mis võib ühe reklaamitava materjali taga peituda.

    Perfect Eyes - 30 Days To Better Sight : A Lifetime of Crystal Clear Vision 
    124 lehekülge, PDF-formaadis, 2,59 MB

    Kes soovib, saatke mulle oma meiliaadess ja saadan faili vastu. 
    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...