31. juuli 2013

Ebamugav

Eile siis lõpuks panin üle hulga aja uuesti läätsed silma. Nägemine on sama hea/kehva kui prillidegagi, aga kas olid läätsed vanad, silmad läätsedest võõrdunud või midagi muud, igatahes üks hakkas kriipima ja ebamugav oli. Päev varem hakkas prillidega ka ebamugav, võtsin ära, oli ebamugav, panin ette, oli ebamugav. Raske oli asu leida, igat moodi oli ebamugav. Nüüd oli läätsedega ka ebamugav. Eks selle ebamugavuse saab muidugi välja harjutada jälle, aga tegelikult oleks vaja hoopis põhjus üles leida. Äkki peaks läätsede või prillide tugevusi muutma? Raske oli midagi kindlaks teha, eks nüüd hakkan jälle oletama ja katsetama.

Täna ujub vasaku silma ees või sees veel mingi ... hmm ... sabaga elukas? 
Huvitav,  kas ta võiks homseks lahkuda?

26. juuli 2013

Goji marjad

Hoolimata sellest, et mina olen musikafänn, on siiski ka teisi marju, mis pidavat silmanägemisele hästi mõjuma. Üheks selliseks on goji (godži) marjad, mis on Hiina meditsiinis ammusest ajast olnud kasutusel üldtugevdava, eluiga pikendava, juuste hallinemist vältiva ja silmanägemist tugevdava ravimina.
 
Goji marjad on muutunud väga populaarseks tervisetoitude ja toidulisandite turul, neid saab osta nii loodusoodete poodidest kui tavalistest supermarkeitest. Meil müüdavad marjad on enamasti pärit Hiinast, kuid teda kasvatatakse ka Tiibetis, Himaalajas, Mongoolias.

Tegelikult kasvab see taim ka Eestis, kui siin teatakse teda maakeelse nimega taralõng. Ja siinmail on ta pigem olnud ilu- kui marjapõõsas.

Foto: Hortes.ee

Goji-marjad sisaldavad 21 mineraalainet ja mikroelementi (sealhulgas tsinki, kaltsiumi, kaaliumi, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosforit) ja 18 aminohapet, mis teevad goji-marjadest suurepärase proteiiniallika. Samuti rohkesti vitamiine (A, B1, B2, B6 ja E) ning antioksüdante – näiteks beetakaroteeni ja silmadele kasulikku zeaksantiini. Tõe huvides tuleks küll märkida, et zeaksantiinisisalduse osas lähevad allikad väga lahku, andes 100 g kuivatatud viljade zeaksantiinisisalduseks 2,4–200 mg.

Ühe hüpoteesi kohaselt stimuleerivad goji-marjades leiduvad polüsahhariidid käbinääret ja ajuripatsit juurde tootma kasvuhormoone. Goji sisaldab palju L-glutamiini ja L-arginiini, mis on abiks kasvuhormooni tootmisel. Kasvuhormoon mõjutab ennekõike kudede võimet uueneda. See võib olla üks põhjuseid, miks goji-marja seostatakse traditsiooniliselt nooruse ja kõrge elueaga. Goji-marjad tugevdavad organismi vastupanuvõimet, kuna sisaldavad rohkesti pikaahelalisi suhkruühendeid, mis teadaolevalt toetavad immuunsüsteemi talitlust.
 

23. juuli 2013

Läätsevabad nädalad

Nüüd on nii läinud, et kolm nädalat järjest ei ole läätsesid kordagi silma pannud. Alguses, puhkuse ajal, hoidusin neist meelega, pärast läks aga omasoodu niiviisi edasi. Kahjuks ei tähenda see aga seda, et ma oleks ka sama tublilt kui puhkuse ajal ilma prillideta olnud. Kaugel sellest. Autoga tööle ja ikka ju prillid ninal, sinna nad kahjuks kipuvad jäämagi. Ei ole mitte hea.

Hakkasin mõtlema, et see läätsevaba aeg kipub pikaks venima, peaks nad uuesti vähemalt mõnel päeval silma panema. Ühes küljest võib olla hea silmadele lääsedest puhkust anda, teises küljest - ega need prillidki silmadele head ole. Aga mul õnnestus omale miski viirus hankida, mis tegi olemise kehvaks ja pani silmad valutama, seega täna jäid läätsed veel ära. Ja selle viiruse hea külg oli jälle see, et tänu sellele, et silmad valutasid, tegin hästi palju palmingut. Kohe ikka südamest. Tundide kaupa.
Meenutus puhkusereisilt


22. juuli 2013

Massaaž silmadele

Siin üks video sellest, kuidas teha nägemist parandavat massaaži. Vene keeles.


21. juuli 2013

Mustikaaeg

Tänavuse mustikasaagi kohta on kuulda olnud, et olevat kehvapoolne. Et ma kolan tihti metsas, siis oma tähelepanekute põhjal võin öelda, et igal pool tõesti nii suurt saaki ei ole, kui eelmisel aastal,  aga ilma ei ole mets meid sugugi jätnud. Mustikaid on küll, eks alati ole paremaid ja halvemaid kohti. Kes otsib, see leiab ja kel on õnne, see saab oma noosi kätte. Mina käisin ja sõin kõhu täis ning tõin kotiga koju ka. Talvevarude kogumine jääb mõneks teiseks korraks, selleks varun rohkem aega. Täna oli niisama, rohkem kondamine.


Vaarikaid on palju, esimesed on valmis, aga suur osa veel valmimata. Minge aga julgelt metsa maiustama!



16. juuli 2013

Puhkuselt tagasi

Ja läbi ongi see mõnus soojamaapuhkus. Palju päikest ja mõnus stressivaba olemine oli. Nagu eesmärgiks seadsin, olin väga palju ilma läätsede ja prillideta, harjutasin palja silmaga nägemist, õnneks oli ilm päikseline ja erede valgusega ei olnud see üldse probleem. Läätsesid ei kasutanud selle aja jooksul kordagi, prille siiski küll, aga tuletasin endale kogu aeg meelde, et pean igal võimalusel need eest ära võtma. Enamus päevast mööduski ilma. Olin isegi natuke üllatunud kui hästi ma ilma prillideta kõike nägin ja millestki olulisest ilma ei jäänud.

Siiski tekkis dilemma, kas panna prillid korralikult kotti ära, nii et nende väljaotsimine oleks veidi tülikas, selleks et ma siis iga väikse asja pärast kohe prillide järgi ei haaraks või hoida neid käes või taskus, kust nende kättesaamine oleks kiire, aga ka ärapanemine oleks sama hõlbus. Alguses olin natuke ebakindlam ja hoidsin ikka prille rohkem käepärast, aga hiljem sain aru, et nad võivad vutlaris ja kotis ärapandult ka olla, ei ole tegelikult tarvis iga pisiasja pärast prilli ette panna. Lõpuks sain aru, et nii ongi parem ja ma ei jää mitte millestki ilma. Ainult et siis tekkis see probleem, et kui ma nad juba välja olin otsinud, siis kippusid nad mulle liiga kauaks ninale jääma, et ehk on veel midagi vaadata vaja. Jälle ei olnud väga hea lahendus. Ma ei teagi, mis oleks parem lahendus. Siis liikus muidugi mõte sinna, et silmad peab kiirest korda saama ja mingi vahepealse head lahenduse kallal ei pea ennast üldse vaevama.

Harjutustest tegin igal õhtul palmingut ja silmade võimlemist üles-alla, paremale-vasakule jne. Lisaks lähemale-kaugemale vaatamist, seda sai ka jõudehetkedel teha. Kuna päikest oli palju, siis võtsin ka kinniste silmadega päikest üsna palju, mitmeid kordi päevas paari hetke kaupa. Mõnus ja soe ja hästi lõõgastav.

Silmad lahti vees ujumist ei saanud harrastada, kuna vesi oli tulisoolane ja silma sattudes väga kibe.

Aga kuidas teil läinud on?

4. juuli 2013

Puhkus

Mul algas nüüd puhkus ja ma sõitsin ära puhkusele Emoji. Horvaatiasse. Horvaatia sai 1.juulis Euroopa Liidu liikmeks ja ma kohe sinna. Einoh, päris nii see ei olnud mõeldud, aga vahest asjad lihtsalt juhtuvad. Kahjuks nägemise paranemine lihtsalt niisama ei juhtu, sellele peab natuke kaasa aitama. Aga puhkus kindlasti aitab ka, ei mingit arvuti jõllitamist vaid palju õuesolemist, valgust, päikest ja liikumist. Püüan mitte kanda läätsesid, vaid ajada läbi prillidega ja veel rohkem hoopis ilma prillideta. Iga päeva sisse peab mahtuma natuke silmagümnastikat ja kindlasti üks palming.


2. juuli 2013

Võta prillid peast ära!

Eilsel seminaril jõudis mulle kohale, et mõned, kes kohe prillid tasku ära panid, on oma silmad juba korda saanud. Korda tähendab siinjuures seda, et nad igapäevaselt enam prille ei vaja. Mina, kes ma olen otsinud mugavamaid võimalusi ja sehkendanud nõrgemate prillide ja läätsedega, olen seeläbi oma piinu ainult pikendanud. Minu paranemine on toimunud teosammul ja mul on veel tükk maad minna. Batesil ja Ždanovil ja kõigil teistel oli ikkagi õigus, kui nad ütlesid, et prillid tuleb KOHE nurka visata.

viinamäetigu

1. juuli 2013

Energeetiline harjutamine

Nüüd ma kirjutan natuke kiiksuga juttu, kellele ei sobi, jätke vahele.
Peeter Liiv kirjutas FB-s, et on suur vahe, kas teha silmaharjutusi energeetiliselt või tavaliselt, mehhaaniliselt. Pean ütlema, et olen temaga täiesti päri. On tõesti suur vahe. Aga kuidas siis harjutada energeetiliselt? 

Mehhaanilised harjutused toimuvad jõu pealt, lihas liigub, kulutab energiat ja selle tulemusel väsib. Kui eesmärgiks on muskli kasvatamine, siis õige treeningu ja puhkuse vahekorras nii seda tehaksegi. Lihas väsib, taastub puhkuse ajal ja on jälle valmis töötama. Toimub treening.

Energeetilise harjutamise ajal, lühidalt seletatult, aktiveeritakse keha meridiaanid ja täitutakse energiaga meridiaanide kaudu. Energeetiline substants liigub ees ja keha liigub järgi. Kui kanalid ja meridiaanid tööle saab, siis lisaboonusena toimub keha tervenemine ja energiavarustus paraneb.

Mis on meridiaanid ja kuidas neid aktiveerida? Keha energeetilise ülesehitusega on kindlasti enamus kursis, aga ühesõnaga, inimese keha ei ole mitte ainult füüsiline, vaid ka energeetiline, energia liigub mööda suuremaid kanaleid ja väiksemaid meridiaane. Kanalid on näiteks keskkanal, mis väljub pealaelt ja jalgevahelt, kanalid väljuvad ka peopesade keskelt ja jalapäkkade alt. Meridiaanid on hulka peenema energia kandjad ja väljuvad näiteks sõrme- ja varvaste otstest, aga ninaotsast jne.

Lisan siia ühe harjutuse meridiaanide aktiveerimise kohta, millega on lihtne alustada.

Üks paremini ennast tõestanud harjutusi on meridiaanide aktiviseerimine näpuotstes. Tehakse seda nii. Mugavas poosis istudes viige sõrmeotsad vastamisi. Kõige paremini töötavad keskmised näpud, tuli välja, et neid on mugavam nii hoida kui ka aktiviseerida. Peamine on tähelepanelikult kuulata oma näpuotsi. Umbes 3–4 mm kaugusel teineteisest tekib tavalisel inimesel näpuotste vahel magnetiefekt, tunne, nagu näpuotsad ioniseeruksid. Kui inimene seda piisavalt tähelepanelikult jälgib, tunneb ta juba mõne minuti pärast, et näpuotstes torgib, nagu võetaks sealt vereproovi. Seejärel tekib tunne, et näppude vahel on plasmasarnane juga. Seda „plasmat“ saab laiali tõmmata või siis jälle lähendada, kui tunne kaob. Kõige huvitavam selle harjutuse juures on see, et lühikese ajaga tekib kerge eufooria ja rahulolutunne sellest, mida teed. Pärast seda võime suunduda sinna, kus käed, omandanud tundlikkuse, võivad meelitada enda juurde mingeid substantse, töötada ripatsitega, jne.

Lõpetuseks kõrvalepõikeks veel seda, et olen enamuse oma kepikõnni tiirudest tänaseks vahetanud sörkjooksu vastu. Kuna ma ei ole just liiga heas vormis, siis tegelikult ma väga joosta ei jaksa. Aga kui hakkasin harjutama energeetilist jooksmist, siis jaksasin tükk maad rohkem. Loomulikult ei tulnud mul see ka kohe välja, läks ikka oma kuu või poolteist proovimist ja harjutamist enne kui asjale pihta sain. Muidugi ma väsin ka nüüd, eks see ole ka osaliselt mu eesmärk kaloreid põletada, aga vahe on ikka üsna suur. Ja lihased ei jää enam valusaks.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...