Infot liigub iga päeva nii palju, et kõike ei jõua vastu võtta. Siia tahaks nüüd iroonitsedes lisada midagi "mõtestatud ja kasuliku" kohta a la Postimehe reklaam ... Aga ma loodan, et alljärgnevas on midagigi natuke kasulikku.
Niisiis, märkasin ükspäev FB-s sellise ürituse infot - Nägemishäirete mõistmine ja tervendamine läbi metameditsiini, 31.mai -2.juuni 2013, Tallinnas.
Ise ma sinna küll ei lähe, aga hakkasin kaevama lisainfot selle seminari kohta - missugune on metameditsiini lähenemine ja kes läbi viib. Üliselt tegeleb metameditsiin haiguste põhjuste otsimises emotsioonides ja mõtlemises. Eesmärgiks on leida
mistahes terviseprobleemi põhjus ning
tegeleda eelkõige selle põhjuse tervendamisega, mitte sümptomite
leevendamisega. Seminari info kohaselt võib sealt saada abi nii lühi- kui kaugelenägevuse kui astigmatismi puhul, samuti käsitletakse silmaprobleeme nagu glaukoom, kollatähni
degeneratsioon, kuivade silmade sündroom, konjunktiviit, odraiva jms. Läbiviija on Saksamaal
elav silmaarst, kelle nimi on dr Kwesi Anan Odum ja kelle kohta on internetis kahjuks väga vähe lisamaterjali. Leidsin vaid ühe video tunniajase intervjuuga.
Metameditsiini lehel on tutvustatud teemakäsitlust sedaviisi (kopi-peist):
Tervikliku lähenemisega silmade tervishoid
Terviklik tervisekäsitlus ja metameditsiin on uus lähenemine terviseprobleemidele, mis aitavad lahti seletada, miks meid tabavad erinevad tervisehädad – alates vesistest silmadest, vistrikest ja lööbest kuni diabeedi, südamehaiguste ja vähini. Terviklik tervisekäsitlus selgitab, kuidas meie sümptomite taga on alati mingi tähenduslik põhjus; kuidas ja miks mõni sümptom või haigus algab; kuidas kõik haigused on oma olemuselt protsessid; kuidas on alati olemas side meele, keha ja sotsiaalse keskkonna vahel. Nende teadmistega on meil võimalik väestada ennast ja oma tervenemisprotsesse edukalt lõpule viia.
Kuidas uus lähenemine töötab?
Eesmärgiks on leida mistahes terviseprobleemi põhjus ning tegeleda eelkõige selle põhjuse tervendamisega, mitte sümptomite leevendamisega. Selleks kasutatakse 5-astmelist protsessi:
1) Sümptomite tähenduse mõistmine
Haigus ei ole meid kunagi tabanud “mõttetult”. Terviklik tervisekäsitlus ütleb, et meie keha ei tee kunagi vigu, kõik kehareaktsioonid on alati mõtestatud. Sümptomid tekivad vastuseks toimunud elusündmustele, nende eesmärk on katsumused ületada, uuesti tasakaal luua ja ellu jääda.
2) Algpõhjuse leidmine
Sageli süüdistame nägemisprobleemide tekkes näiteks seda, et me ei söö piisavalt porgandeid või seda, et probleem on geenides või veedame liiga palju aega arvuti taga vms, kuid tõsiasi on see, et ka silmaprobleemide taga on emotsionaalsed põhjused. Näiteks visuaalne lahusolek, kellegi silmist kaotamine on seotud silmaümbruse ekseemiga, konjunktiviidiga ja kaega. Visuaalne vastikustunne tekitab odraiva. Hirm tuleviku eest või kauguses oleva ohu tajumine ja soov seda paremini näha toob kaasa kaugnägelikkuse. Need on vaid mõned näited, silmaprobleemide taga avaneb lai emotsioonide ja uskumuste maastik, mida käesoleva seminari käigus täpsemalt tundma õpime.
3) Leiame, millises protsessi osas on kliendi sümptomid
Kõik haigused võib jagada kahte faasi – stressifaasi ja taastumisfaasi. Stressifaasi ilmestavad sümpaatilise närvisüsteemi aktiivne töö, sundmõtted läbitud traumast või tugevaid emotsioone esile kutsunud teemast, šoki tekitanud koha või inimeste vältimine. Selles faasis tekivad näiteks lühi- ja kaugnägelikkus.
Taastumisfaasis meel rahuneb, keha läheb üle parasümpaatilisse närvisüsteemi juhtimisse, inimese käitumine muutub avatumaks. Ometigi on paljud sümptomid seotud just teise, taastumisefaasiga. Näiteks konjunktiviit ja katarakt (hallkae).
4) Leiame haiguse taga peituva emotsiooni
Selleks, et inimest aidata, on äärmiselt oluline leida emotsioon ja uskumussüsteem, mis on probleemi esile kutsunud. Negatiivseid tundeid tekitanud sündmus võib olla toimunud juba kaua aega tagasi, kuid inimene on ikka veel selle sündmusega emotsionaalselt seotud. Just seetõttu muutuvad ka paljud haigused krooniliseks.
Dr Kwesi Anan Odum kasutab Lüscheri-värvidiagnostika meetodit haiguse taga olevate emotsioonide ja uskumussüsteemide väljaselgitamiseks.
5) Loome teraapiaplaani, et terviseprobleem seljatada
Kui probleem on leitud, tuleb luua teraapiaplaan nii keha, meele, hinge kui sotsiaalse ümbruse tasandeid arvestades. See võib hõlmata endas erinevaid teraapiaid ja elustiilimuudatusi.