Teiste blogijate kirjutusi lugedes olen jätnud enda enda tegemistest teavitamata. Ega sellega muud olegi, et teen aga aeg-ajalt natuke harjutusi, liiga usin ei ole (kahjuks), päris lohe ka mitte. Viimati soetatud läätsed said tugevusega -3.75 ja -4.75. Neid olen nüüd paar nädalat juba kandnud ja väga parajad on. Parajad selles mõttes, et näen nendega piisavalt hästi, et käia tööl, ajada omi asju ja sõita autoga. Ükspäev käisin ka koolitusel, nägin slaide seina peal ja kõike, mis vaja. Ei ole hirmu, et jäävad nõrgaks ja ei näe. Pimedas on veidi hägune, aga õnneks pole mul viimasel ajal väga vaja olnud öisel ajal autoga sõitma minna, muu ei tekitagi probleeme. Öisteks autosõitudeks on mul ikka vanad kanged prillid igaks juhuks alles ja üks komplekt tugevamaid läätsesid ka. Aga nagu öeldud, pole vaja läinud.
Teisest küljest, arvutiga töö tegemiseks võiks olla veel nõrgemad. See on jälle see teema, et prille oleks kergem vahetada, läätsedega on tülikas...
Kui võtta ette ameerika silmaarstide soovitused, siis silmade stressi vähendamiseks peaks lähedale vaatamise prillid olema umbes 2 D võrra nõrgemad kui kaugele vaatamise prillid. See nn Youngi valem kõlab nii - lühinägelikkuse progresseerumise peatamiseks ja vältimiseks tuleks kasutada bifokaalseid klaase, nii et ülemine kaugele vaatamise klaas on umbes 0.5 D alakorrektsiooniga ja alumine lugemiseks +2.0 D rohkem kui ülemine klaas. Näiteks inimene -4.0 D lühinägelikkusega saab ülemise klaasi -3.5 D ja alumise klaasi (lugemiseks) -1.5 D või inimene nägemisega -1.25 saab -0.75 ülemise ja +1.25 alumise.
Omast kogemusest lisan, et 2 dioptrine vahe võib tõesti aidata silmade stressi vähendada ja kindlasti raamatu, ajalehe jms lugemisel, aga kuna arvutiekraan asub üldjuhul silmadest kaugemal, siis jääb see natuke liiga nõrgaks. Vähemalt minul jäi. Raamatuid püüan lugeda aga hoopis ilma. Tegelikult enam ei püüa, nüüd ikka juba loengi!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar
Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.